Az általános iskolásokat is elismerték

A középiskolások után egy nappal azok az általános iskolás diákok is átvehették elismerésüket a Városházán, akik a tanulmányi versenyen kimagasló eredményt értek el a tanév során.

Az ünnepség a Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola Pacsirták énekegyüttesének előadásával kezdődött, Czitrovszky Csenge, Fehér Zsófia, Hegedűs Boglárka, Nagy Anna, Nagy Enikő, Szeifert Zsófia és Torma Réka Komárom-Esztergom megyei népdalcsokrot adott elő.

Az elismerések átadása előtt Schmidt Csaba polgármester a hagyományokhoz híven különdíjat nyújtott át három tanulónak. Bakos Katinka, Jenei Dorka és Németh Eszter nem csupán a tanulmányi versenyeken szerepeltek a legjobbak között, hanem sokoldalúságukkal, küzdeni tudásukkal példaképként állhatnak társaik előtt.

A délután folyamán elismerést kapott a Bánhidai Jókai Mór Általános Iskolából Herjavecz Zsolt (Német nyelvi verseny, megyei 1. helyezés) és felkészítője, Herjavecz Judit.

A Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola díjazottjai:

Varga Csanád Károly (Alapműveleti Matematikaverseny, körzeti 1. helyezés) és Heringer Péter (Alapműveleti Matematikaverseny, körzeti 3. helyezés; Gerencsér Éva magyar nyelvi tanulmányi verseny, területi 3. helyezés). Felkészítő tanáruk: Dikaszné Horváth Mónika
Oláh Gábor (Bárczi Gusztáv feladatmegoldó verseny, országos 1. helyezés). Felkészítő tanára: Bertalan Kinga
Nagy Levente (Zöld okos kupa, országos 5. helyezés), Csomor Boldizsár és Mező Marcell Máté (Zöld okos kupa; Kárpát-medencei Történelmi Vetélkedő országos 5. helyezés). Felkészítő tanáruk: Kocsisné Jenei Erika
Kappel Dorina (Teleki Pál Földrajzverseny, megyei 1. és országos 10. helyezés). Felkészítő tanára: Répássy Lóránt
Pacsirták énekegyüttes - Czitrovszky Csenge, Fehér Zsófia, Hegedűs Boglárka, Nagy Anna, Nagy Enikő, Szeifert Zsófia, Torma Réka ("Tiszán innen, Dunán túl.." Országos Népdaléneklési Verseny országos aranyminősítés). Felkészítő tanáruk: Véghné Borsos Eszter

Dózsakerti Váci Mihály Általános Iskola Dózsa György Sportiskolai Általános Iskolája díjazottja:

Hauszknecht Fanni (Országos vers- és prózaíró pályázat, országos 1. helyezés). Felkészítő tanára: Bognár Zsuzsanna

A Felsőgallai Széchenyi István Általános Iskola díjazottjai:

Kis Kende Ágoston (Német szavalóverseny megyei 3., regionális 7. helyezés, országos döntőbe jutott). Felkészítő tanára: Frank Márta
Mezővári Emília, Segesdi Stefánia (Német nemzetiségi tanulmányi verseny megyei 1. és országos 1. helyezés). Felkészítő tanáruk: Moczik Alexandra
Fenyvesi Zsombor (Technika, életvitel és gyakorlat Dunántúli tantárgyi verseny megyei 1. és országos 9. helyezés). Felkészítő tanára: Gáspár Ildikó
Hinn Bertalan, Kohonicz Katrin (Német nemzetiségi tanulmányi verseny, megyei 1. és országos 4. helyezés). Felkészítő tanáruk: Ungvölgyiné Varga Éva

A Füzes utcai Általános Iskola díjazottja:

Budai Katrin (Kiemelkedő képzőművészeti tevékenység megyei, városi, regionális versenyeken). Felkészítő tanára: Mecséry Gábor

A Kertvárosi Általános Iskola díjazottjai:

Jackl Nikolett (Országos Logikaverseny országos 4. helyezés, Tudásbajnokság országos döntő matematikából megyei 1. helyezés). Felkészítő tanára: Polányiné Schatz Anikó
Kovács András (First LEGO Lague országos 3. helyezés)
Pusztay Szabolcs (Maróth Rezső Matematikaverseny megyei 2. helyezés, Zrínyi Ilona Országos Matematikaverseny megyei 1. helyezés). Felkészítő tanára: Ferenczi Zsolt
Setét Szonja, Varga Hanna (Szabó Magda Országos Irodalmi csapatverseny országos 4. helyezés). Felkészítő tanáruk: Brunner Ferencné

A Kertvárosi Általános Iskola Hadsereg utcai Telephelyének díjazottjai:

Kiss Virág (Megyei anyanyelvi verseny megyei 3. helyezés). Felkészítő tanára: Sándorné Hites Krisztina

A Kertvárosi Általános Iskola Verebély utcai Telephelyének díjazottja:

Kolompár Miriam Rebeka (Dallam hangja regionális 1. helyezés). Felkészítő tanára: Batta Nárcisz

A Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola díjazottjai:

Szennay Borbála (Országos Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei és országos 1. helyezés, Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei Helyesírási Verseny megyei 1. helyezés, országos döntőbe jutott, Nyelvész Országos Nyelvi Verseny országos 3. helyezés). Felkészítő tanára: Veréb Márta
Bereczki Hanna Rebeka (Országos Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei és országos 1. helyezés, Digitális Történelem Országos Programozó Verseny országos 2. helyezés, Gábor Dénes Számítástechnika Versenyen országos döntőbe jutás, Kozma László Országos Informatika Verseny országos 4. helyezés). Felkészítő tanárai: Veréb Márta és Blaskó Ildikó
Hamar Zalán, Torma Arnold Viktor, Bereczki Hanna Rebeka, Szennay Borbála (Országos Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei és országos 1. helyezés). Felkészítő tanáruk: Veréb Márta
Szabó Sára, Markót Hanna, Kockovic Bence, Kishonti Zalán (Matekguru Kárpát-medencei Matematikaverseny megyei 1. és országos 10. helyezés). Felkészítő tanáruk: Szeibert Imréné
Turai Márton (Logika,ügyesség, kitartás országos verseny megyei 2. és országos 10. helyezés). Felkészítő tanára: Keindl Éva
Gyöngy Adrián (Angol OÁTV megyei 3. helyezés). Felkészítő tanára: Kárpáti-Lados Adrienn

A Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI Herman Ottó Általános Iskolájának díjazottja:

Preil Ákos (Kozma László Országos Informatika Verseny országos 1. helyezés. Az év informatikus diákja cím birtokosa). Felkészítő tanára: Herczegné Goldschmidt Zsuzsanna

Az Óvárosi Általános Iskola díjazottja:

Dubszki László (Hódítsd meg a biteket - informatika verseny országos 5. helyezés). Felkészítő tanára: Gyugáné Spitzer Gabriella

Az Óvárosi Általános Iskola Béke úti Telephelyének díjazottja:

Tóth Árpád (Angol OÁTV megyei 2. helyezés). Felkészítő tanára: Valicsné Glodán Erzsébet

A Sárberki Általános Iskola díjazottjai:

Pásztor Balázs (Országos Korcsoportos Egyéni Sakk Bajnokság országos 1. helyezés). Felkészítő tanára: Jávor Tamás
Honvári Abigél (Zrinyi Ilona Matematikaverseny megyei 2. helyezés). Felkészítő tanára: Pöltl Ágnes
Nacsa Lóránt (Országos Történelem Verseny megyei 1. és országos 10. helyezés, Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny országos 4.). Felkészítő tanárai: Tompos Anita és Aradi Erzsébet
Áts Ábel, Gyuricza Milán, Nacsa Lóránt, Piroska Bálint (Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny országos 4. helyezés). Felkészítő tanára: Aradi Erzsébet
Kovács Laura, Lak Martin, Lendvai Márton, Nacsa Zsófia (Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny országos 3. helyezés). Felkészítő tanára: Kovaliczky Istvánné
László Dominik, Csővári Petra, Lukács Soma, Nagy Levente (Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny országos 9. helyezés). Felkészítő tanára: Kovaliczky Istvánné
Huber Kristóf (Logika,ügyesség, kitartás országos verseny megyei és területi 1. helyezés, országos döntőbe jutott). Felkészítő tanára: Boda-Dombai Kata

A Sárberki Általános Iskola Esztergomi úti Telephelyének díjazottja:

Varga Laura Tamara (Országos Vers- és Prózaíró Verseny megyei 1. és országos 2. helyezés). Felkészítő tanára: Pável-Barta Alíz

A Szent Margit Általános Iskola díjazottja:

Maschek Bálint, Zimányi Huba, Seprényi Péter, Turza Mátyás (Bolyai Természettudományi Csapatverseny regionális 3. helyezés). Felkészítő tanára: dr. Muhárné Jurbán Éva

A Tatabányai Éltes Mátyás EGYMI, Általános Iskola, Szakiskola és Készségfejlesztő Iskola díjazottjai:

Csímár Gergő, Izidor Richárd, Csóka Olga, Hajas Szonja, Radics Szebasztián, Veszprémi Dávid (XLIII. Országos Komplex Tanulmányi Verseny megyei 2. helyezés). Felkészítő tanárok: Kis József, Monos Petra, Tóth Eszter, Pátrovics Anna

A Tatabányai Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola díjazottjai:

Vig Hedvig (Országos Oboafesztivál országos aranyminősítés, Menner Bernát szólóhangszeres verseny megyei különdíj, 52. KEM Kamarazenei Fesztivál megyei aranyminősítés). Felkészítő tanára: Varga Eszter
Vida-Kun Gábor (XV. Országos Friss Antal Gordonkaverseny Szolnok országos különdíj, ZETA különdíja; Menner Bernát szólóhangszeres verseny megyei 1. helyezés). Felkészítő tanára: Weisz Péter
Tóth Fanni (XII. Vértes Dunazúg Régió Korunk Zenéje Verseny regionális arany, 52. KEM Kamarazenei Fesztivál megyei ezüstminősítés, KEM XI. Fafúvós Fesztivál). Felkészítő tanára: Pereszlényiné Kovács Judit